⭕️ مراسم پاکسازی محوطه پارک آناهیتا همزمان با  روز جهانی زمین پاک به همت شهرداری سرعین و با حضور امام جمعه ، فرماندار ،فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ، اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار و مدیران دستگاه‌های اجرایی و همچنین سازمانهای مردم نهاد سرعین بعد از اقامه نماز جمعه برگزار و شرکت کنندگان به پاکسازی محوطه پارک آناهیتا پرداختند.

🔹در  حاشیه این مراسم دکتررام شهردار سرعین با تقدیر و تشکر از حضور مسئولین تلاشگر شهرستان و اهالی قدرشناس در این مراسم گفت : باتوجه به اینکه شعار جهانی روز زمین پاک امسال با شعار سرمایه گذاری در زمین با حذف پلاستیک مزین شده افزود انتظار میرود شهروندان عزیز با حذف پلاستیک در امورات زندگی خویش به حفظ طبیعت کمک کنند.

🔹شهردار سرعین خاطر نشان کرد : روز زمین پاک فرصتی برای افزایش آگاهی و آموزش شهروندان درباره مسائل زیست محیطی و ترویج فرهنگ پایداری از زمین و طبیعت خداست تا بتوانیم برای حل بحران تغییرات آب و هوایی ، آلودگی پلاستیکی و حفظ گونه های گیاهی و جانوری مشارکت کنیم.

🔹دکتر رام افزود : باتوجه به اهمیت محیط زیست سالم در زندگی بشری بنابراین فرهنگ‌سازی را باید از خودمان شروع کنیم زیرا کارهای کوچک مثل کاهش تولید زباله خانگی نیز منجر به پاکیزه ماندن زمین و طبیعت می شود و فلسفه روز جهانی زمین پاک نیز توجه به این کارهای کوچک است که نتیجه های بزرگی به دنبال دارد.

🔹شهردار سرعین با تاکید بر سازمانهای مردم نهاد برای جلب مشارکت شهروندان درانجم نهای زیست محیطی گفت خودخواهی انسان محیط زیست را به خطر انداخته است و فرهنگ‌سازی برای حفظ آن باید از اجتماع های کوچکتر مثل خانه و مدرسه آغاز شود.

🔻روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری سرعین 


✍ مهدی صبوری